KONTAKT CZ/EN

Ocenění

07/2017
Jakub Prüher získal cenu pro nejlepší studentský odborný článek na FUSION 2017
Ocenění: Článek Jakuba Prühera, Filipa Tronarpa, Toniho Karvonena, Sima Särkky a Ondřeje Straky s názvem "Student-t Process Quadratures for Filtering of Non-Linear Systems with Heavy-Tailed Noise" získal cenu pro nejlepší studentský odborný článek (Tammy Blair Best Student Paper Award, First Runner-up) na mezinárodní konferenci the 20th International Conference on Information Fusion (FUSION 2017) (http://www.fusion2017.org).
Fotky: Best Student Paper Award FUSION 2017
09/2016
Jiří Ajgl získal cenu pro nejlepší odborný článek na MFI 2016
Ocenění: Článek Jiřího Ajgla a Ondřeje Straky s názvem "Covariance Intersection in Track-to-Track Fusion With Memory" byl vybrán ze 107 přijatých příspěvků odbornou komisí a získal cenu pro nejlepší odborný článek na mezinárodní konferenci The 2016 IEEE International Conference on Multisensor Fusion and Integration for Intelligent Systems (MFI 2016) (http://mfi2016.org). Článek teoreticky analyzuje vliv zpětné informační vazby v úlohách slučování pravděpodobnostních odhadů. Hlavním výsledkem práce je porovnání zaručitelné kvality sloučených odhadů při neznalosti závislostí slučovaných informací.
Mezinárodní konference "IEEE International Conference on Multisensor Fusion and Integration for Intelligent Systems" se zaměřuje na prezentaci výsledků výzkumu a aplikací v oblastech robotiky a zpacování dat, s důrazem na slučování informací z více zdrojů. Předchozí ročníky byly pořádány například v San Diegu, Pekingu a Hamburku. Letošní dvanáctý ročník konference proběhl v polovině září v německém Baden-Badenu.
Fotky: Best Paper Award MFI 2016 Best Paper Award MFI 2016 Best Paper Award MFI 2016
09/2016
Jakub Prüher získal cenu pro nejlepší studentský odborný článek na MLSP 2016
Ocenění: Článek Jakuba Prühera a Simo Särkkä s názvem "On The Use Of Gradient Information In Gaussian Process Quadratures" získal cenu pro nejlepší studentský odborný článek na mezinárodní konferenci The IEEE International Workshop on Machine Learning for Signal Pprocessing (MLSP 2016) (http://mlsp2016.conwiz.dk).
07/2016
Ocenění na konferenci ICINCO 2016
Ocenění: Článek "On Nonlinearity Measuring Aspects of Stochastic Integration Filter" napsaný Jindřichem Havlíkem, Ondřejem Strakou, Jindřichem Duníkem, a Jiřím Ajglem se umístil mezi nejlepšími pěti články na mezinárodní konferenci The 13th International Conference on Informatics in Control, Automation and Robotics (ICINCO 2016) (http://www.icinco.org/?y=2016).
05/2015
Jindřich Duník získal stipendium DAAD
Ocenění: Jindřich Duník získal stipendium German Academic Exchange Service (DAAD) na měsíční výzumnou stáž na Karlsruhe Institute of Technology ve výzumné skupině prof. Hanebecka (http://isas.uka.de).
02/2015
Cena Wernera von Siemense 2015
Ocenění: Tým mladých vědců z Katedry kybernetiky FAV ZČU cenu v kategorii Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu, která je jednou z hlavních cen Wernera von Siemense.
V roce 2015 vybírala odborná porota ze 109 diplomových a dizertačních prací. Oceněni byli talentovaní studenti, nadějní mladí vědci i vysokoškolští pedagogové z technických a přírodovědných univerzit i akademických institucí z celé České republiky. Cenu v kategorii Nejvýznamnější výsledek základního výzkumu převzal tým profesora Miroslava Šimandla ve složení Jindřich Duník, Ivo Punčochář a Ondřej Straka za práci s názvem „Nové přístupy a metody nelineárního odhadu stavu a optimálního rozhodování v podmínkách neurčitosti". Cena byla předána na slavnostním shromáždění v Praze v Betlémské kapli 5. února 2015.
Fotky: Cena Siemens 2015 Cena Siemens 2015 Cena Siemens 2015
02/2015
Jan Škach získal Fulbright-Masarykovo stipendium
Ocenění: Prestižní Fulbright-Masarykovo stipendium na výzkum aproximačních metod v oblasti aktivní detekce chyb a řízení získal student doktorského studia Jan Škach. Petiměsíční výzkumnou stáž absolvuje pod vedení prof. Franka L. Lewise z University of Texas at Arlington (http://www.uta.edu/utari/acs/).
02/2015
Ocenění článku z odborného časopisu
Ocenění: Článek „Derivative-Free Estimation Methods: New Results and Performance Analysis, Automatica, vol. 45, no. 7, pp. 1749-1757, 2009.” autorů M. Šimandla a J. Duníka byl vybrán Radou pro výzkum, vývoj a inovace jako jeden z excelentních výsledků v kategorii Pilíř II (2014).
07/2013
Ocenění na konferenci FUSION 2013
Ocenění: Článek "Truncated Randomized Unscented Kalman Filter for Interval Constrained State Estimation" napsaný Ondřejem Strakou, Jindřichem Duníkem, Miroslavem Šimandlem a Jindřichem Havlíkem se umístil mezi nejlepšími pěti články.
07/2012
Ocenění na konferenci FUSION 2012
Ocenění: Jiří Ajgl získal studentský cestovní grant za článek „Conservative merging of hypotheses given by probability densities“ autorů Jiřího Ajgla a Miroslava Šimandla